اتوبوس های برقی ولوو در Kungsbacka

ولوو چهارمین شهر در سوئد را به اتوبوس‌های برقی مجهز می‌کند

کونگزبَکا (Kungsbacka) چهارمین شهر سوئد است که به کارخانه‌ی ولوو سفارش اتوبوس‌های بدون آلایندگی می‌دهد. شرکت اتوبوسرانی KE (KE’s Buss)، که شرکت حمل نقل عمومی شهرداری این شهر است، به کمپانی ولوو در شهر گوتنبرگ، 3 اتوبوس برقی و 3 اتوبوس هیبریدی کابلی سفارش داده است. این‌ها اولین اتوبوس‌های برقی هستند که قرار است در شهر کونگزبکا استفاده شوند. آغاز اجرای این طرح در ژوئن سال 2020 برنامه ریزی شده است.

 

اتوبوس‌های برقی و هیبریدی کابلی در شهر کونگزبکا

اتوبوس‌های بدون آلایندگی ولوو، در طول شب با استفاده از سیستم شارژ  150 kW CCS در ایستگاه‌های شرکت KE شارژ می‌شوند. ولوو اظهار می‌کند که مصرف انرژی یک اتوبوس ولووی برقی، تقریباً 80 درصد کمتر از نمونه‌ی مشابه با سوخت دیزل است. شهر کونگزبکا در فاصله‌ی کمتر از 30 کیلومتری، جنوب گوتنبرگ (محل کارخانه‌ی ولوو) واقع است و دنباله روی سه شهر دیگر سوئد می‌باشد که از این تولید کننده‌ی داخلی اتوبوس‌های بدون آلایندگی خریده‌اند. واضح است که اولین شهر گوتنبرگ بود که از سال 2015 خط شماره‌ی 55 تحت پروژه‌ی الکتریسیته (Electricity project)، برقی شد و در سال 2017 در مجمع مدیران حمل و نقل عمومی (UITP) در مونترئال، مورد تجلیل قرار گرفت. سال گذشته، شرکت Spårvägar GS Buss و نهاد مسئول حمل و نقل عمومی (Västtrafik)، 30 دستگاه اتوبوس برقی سفارش دادند (بزرگترین سفارش اتوبوس برقی در سوئد).

 

چهار شهر سوئد مجهز به اتوبوس‌های بدون آلایندگی

شرکت اتوبوس سازی ولوو در شهر مالمو نیز اتوبوس‌های بدون آلایندگی فروخت. در آنجا از نیمه‌ی ماهی دسامبر 2018، سیزده دستگاه اتوبوس برقی 7900، در خط 7 مشغول به کارند. این خودروها مستقر در شرکت حمل و نقل عمومی نوبینا (Nobina) هستند و بخشی از یکی از بزرگترین سرمایه گذاری‌های انجام شده در سوئد در رابطه با تردد اتوبوس‌های برقی می‌باشند. این اتوبوس‌ها مجهز به سیستم‌های شارژ سریع هستند که در آخرین ایستگاه‌های مسیر خود شارژ می‌شوند. شهر اودوالا (Uddevalla) نیز 4 دستگاه اتوبوس برقی 7900 ولوو سفارش داده است. اتوبوس‌های برقی هیبرید ولوو، از تابستان 2018 در شهر وارنامو (Värnamo) و خط 55 گوتنبرگ (به همراه اتوبوس‌های برقی باتری دار)، به طور مستمر استفاده می‌شوند.

 

4200 دستگاه اتوبوس برقی در کل اروپا به فروش رفته است

مدیر فروش واحد اتوبوس سازی شرکت ولوو، دنیل ترپتوف (Daniel Treptow) می‌گوید :«ما از دریافت این سفارش از شرکت KE بسیار خرسندیم و به خود می‌بالیم. این قرارداد نشان دهنده‌ی قدرت محصولات واحد اتوبوس سازی ولوو و توانایی ما در ادغام نیروی محرک برقی و تمیز با نیروی هیبریدی است که برای راه‌های مختلف در یک ناحیه‌ مناسب است.»
واحد اتوبوس سازی شرکت ولوو، اولین تولید کننده‌ای بود که تولید اتوبوس‌های دیزلی را برای بازارهای اروپا متوقف کرد. اتوبوس‌های برقی ولوو در بسیاری از شهرهای مختلف اروپا فروخته شده‌اند، از جمله دانمارک بریتانیا، لوکزامبورگ، هلند، نروژ و لهستان. در مجموع، این کمپانی برای بیش از 4200 دستگاه اتوبوس برقی سفارش دریافت کرده است.

 

نظرات (0)

نظری در اینجا ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
همسفرگشت

شرکت همسفر گشت ایرانیان ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس، مینی‌بوس، میدل‌باس، ون و سواری دربستی در تهران به مقصد تمامی نقاط کشور و همچنین کشورهای همسایه با افتخار سرویس دهی به سازمان‌ها، ادارات، شرکت‌ها و سایر مراکز دولتی و خصوصی با سابقه طولانی و درخشان آماده پاسخگویی به نیازهای شما عزیزان می‌باشد.

logo-samandehi
تهران - ازگل - گلچین شمالی - نبش خیابان شهید سید امین صدرنژاد - پلاك 14 - طبقه 4 - واحد 42
تلفن : 22191962
همراه : 09122255583
دریافت از کافه بازار دریافت از سیب اپ
كپی‌رایت © 1397-1394 همسفر گشت ایرانیان. تمام حقوق برای شركت محفوظ است.