فناوری های اتوبوس های بدون راننده

چند شرکت قصد دارند فناوری های اتوبوس های بدون راننده را آزمایش کنند

آزمایش های تنظیم خودکار ماندن بین خطوط ، تنظیم سرعت، دستیار پارک کردن و عبور از مسیرهای با جهت حرکت متغییر ، در این پروژه آزمایشی گنجانده شده اند.

چندین شرکت تایید کرده اند که در پروژه آزمایش اتوبوس های خودران ، در خطوط اتوبوس تندروی BRT  شرکت راه آهن شرقی ژاپن (JR East) ، مشارکت داشته اند.

 

این پروژه توسط « کنسرسیوم نوآوری در حمل و نقل » که هدف آن ترویج رانندگی مستقل از انسان است، سازمان دهی شده و شرکت راه آهن شرقی ژاپن JR East آن را اجرا می کند و شرکت هایی از قبیل شرکت Kyocera، شرکت مسئولیت محدود  Advanced Smart Mobility ( حمل و نقل هوشمند پیشرفته ) ، شرکت فولاد Aichi، شرکت SoftBank، شرکت مسئولیت محدود Nippon Signal و شرکت NEC ، در آن مشارکت دارند.

آزمایشات این پروژه، که از آذر ماه لغایت اسفند ماه سال  1397 انجام می پذیرد، فناوری های خودرانه، از قبیل تنظیم خودکار ماندن بین خطوط، تنظیم سرعت، دستیار پارک و عبور از مسیرهای BRT با جهت حرکت متغییر در خطوط BRT شرکت JR East، و موارد استفاده از این فناوری ها جهت استفاده در حمل و نقل اتوبوسی را بررسی و ارزشگذاری می کند.

این شرکت ها قصد دارند بوسیله چندین آزمایش در خطوط BRT، مشکلاتی تکنولوژیکی که صد راه تجاری سازی حمل و نقل اتوبوسی بدون راننده هستند را شناسایی و برطرف کنند. نمایش و سواری عمومی در این مرحله انجام نمی گیرد.

 

این آزمایش بوسیله اتوبوس های سفارشی و بدون راننده شرکت Advanced Smart Mobility انجام می پذیرد. حس گرهای مقاومت مغناطیسی بسیار حساس نصب شده در اتوبوس، اطلاعات علائم مغناطیسی نصب شده در مسیرهای BRT را دریافت کرده و موقعیت دقیق خودرو را مشخص می کنند تا بتوانند باقی ماندن بین خطوط و تنظیم سرعت را بررسی و ارزیابی کنند. این آزمایشات تضمین می کنند که سیستم های تنظیم سرعت و نگه داری خودرو بین خطوط اتوبوس های بدون راننده، عملکردی روان و بی وقفه داشته باشند. عملکردهای عمومی اتوبوس در سرعت 40 کیلومتر بر ساعت و کمتر، همچنین توقف در نقاط مشخص شده، بوسیله تنظیم خودکار گاز و ترمز خودرو ارزیابی می شود.

 

آزمایشات توقف، برای بررسی توقف و پهلو گیری دقیق، از علائم مغناطیسی که با ورود اتوبوس به سکوی ایستگاه BRT اطلاعات فضا و محیط اطراف را به اتوبوس مخابره می کنند، استفاده می کند.

 

قابلیت « مسیر با جهت حرکت متغییر » در خیابان های باریک، از طریق ارتباط رادیویی بین اتوبوس و سیستم موقعیت یاب مورد آزمایش قرار می گیرد تا قابلیت تصمیم گیری اولویت عبور از مسیرهایی که تنها به اندازه عبور یک خودرو پهنا دارند، در زمان رسیدن همزمان دو اتوبوس از دو جهت به این مسیر، مورد مطالعه قرار گیرد. 

 

این شرکت ها همچنین با استفاده از GPS آزمایشات موقعیت یابی انجام می دهند تا سیستم های ناوبری و محاسبه مسافت و فاصله را بررسی و بازبینی شوند.

 

 

نظرات (0)

نظری در اینجا ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
همسفرگشت

شرکت همسفر گشت ایرانیان ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس، مینی‌بوس، میدل‌باس، ون و سواری دربستی در تهران به مقصد تمامی نقاط کشور و همچنین کشورهای همسایه با افتخار سرویس دهی به سازمان‌ها، ادارات، شرکت‌ها و سایر مراکز دولتی و خصوصی با سابقه طولانی و درخشان آماده پاسخگویی به نیازهای شما عزیزان می‌باشد.

logo-samandehi
تهران - ازگل - گلچین شمالی - نبش خیابان شهید سید امین صدرنژاد - پلاك 14 - طبقه 4 - واحد 42
تلفن : 22191962
همراه : 09122255583
دریافت از کافه بازار دریافت از سیب اپ
كپی‌رایت © 1397-1394 همسفر گشت ایرانیان. تمام حقوق برای شركت محفوظ است.