flixbus

گسترش FlixBus در اروپا: حکایتی از موانع و موفقیت‌ها

با آزادسازی بازار اتوبوس‌های بین‌شهری آلمان در اوایل سال 2013 استارت آپ FlixBus به‌ سرعت واکنش نشان داد و امکاناتی برای رزرو اتوبوس جهت مسافرت از طریق این راه جدید و به‌صرفه ایجاد نمود. روزبه‌روز تعداد بیشتری از شرکت‌های کوچک اتوبوس‌رانی به برند FlixBus پیوستند و با بازطراحی اتوبوس‌های خود از برند و رنگ سبز معروف آن حمایت کردند (این رنگ به‌طور هوشمندانه‌ای به اثرات مثبت این راهکار جدید مسافرت بر محیط زیست اشاره دارد). FlixBus تنها ظرف چند ماه و به لطف تصاحب تعدادی از رقبا از قبیل شرکت انگلیسی حمل‌ونقل اروپایی «MegaBus» موفق به کسب بیش از 90 درصد بازار شد و به برند برتر بازار آلمان در این زمینه بدل گردید.

 

FlixBus در اروپا

بااین‌وجود این روایت مثال‌زدنی از موفقیت آکنده از موانع است. برای مدت‌ها تسخیر بازار اروپا هدف اصلی FlixBus بوده اما همه کشورها برای پذیرش اتوبوس‌های سبزرنگ آن‌ها از خود اشتیاق نشان نمی‌دهند.

 

سوئیس: ممانعت یک قانون قدیمی

بر طبق قوانین سوئیس تنها یک شرکت سوئیسی می‌تواند برای حمل‌ونقل مسافر یا کالا در مسیرهای داخلی مجوز بگیرد. این کار «کابوتاژ» نام دارد و ازآنجاکه شرکت FlixBus در کشور آلمان تأسیس و به ثبت رسیده است این قانون مانعی در برابر فعالیت آن در سوئیس محسوب می‌شود. بااین‌وجود شرکت FlixBus در ورود به بازار حمل‌ونقل کشور سوئیس که به خاطر بلیت‌های گران‌قیمت آن شناخته می‌شود همچنان مصر است. در حال حاضر اتوبوس‌های سبزرنگ این شرکت در دوازده شهر کشور سوئیس ایستگاه دارند اما تنها مجاز به جابه‌جایی مسافران در مسیرهای بین مرزی از قبیل مقاصد فرانسه، آلمان یا ایتالیا هستند. مشکل زمانی پیش می‌آید که یک شهروند سوئیسی اقدام به خرید بلیت برای یک مقصد فرامرزی کند اما در عمل پیش از موعد و قبل از خروج از سوئیس در یک ایستگاه پیاده شود. چنین اتفاقی یک بار توسط پلیس مشاهده و شرکت FlixBus با جریمه اندکی مواجه شد. یک راهکار برای حل این مشکل ایجاد یک شرکت تابعه سوئیسی است اما این اقدام تاکنون در دستور کار شرکت FlixBus قرار نگرفته است.

 

فرانسه: «قانون مکرون» راه را هموار کرد

رئیس‌جمهور فعلی فرانسه، امانوئل مکرون، در زمان تصدی به‌عنوان وزیر اقتصاد در تابستان سال 2015 راه را برای آزادسازی بازار حمل‌ونقل بین‌شهری فرانسه هموار نمود. پس‌ازاین شرکت FlixBus بدون درنگ اقدام به تأسیس یک شرکت تابعه در فرانسه کرد و به‌سرعت اولین خطوط مسافربری خود را در این کشور راه‌اندازی نمود. امروزه مسیرهای تحت پوشش شرکت FlixBus تقریباً کل کشور فرانسه را در بر می گیرند و تمامی شهرهای بزرگ و جاذبه‌های توریستی آن‌ را به هم متصل می‌سازند. این شرکت اتوبوس‌رانی آلمانی حتی توانست با پشت سر گذاشتن قوی‌ترین رقیب فرانسوی خود یعنی شرکت «وی باس» که یکی از شرکت‌های تابعه شبکه ملی راه‌آهن فرانسه (SNCF) است به شرکت پیشرو در بازار فرانسه تبدیل گردد.

 

اتریش و هلند: عدم وجود رقابت

FlixBus در کشورهای اتریش و هلند توانست خطوط ارتباطی داخلی و برون‌مرزی را با موفقیت ارائه کند. در دو سال و نیم گذشته 3.3 میلیون مسافر هلندی اتوبوس‌های این شرکت را برای مسافرت انتخاب کرده‌اند اما تنها در سال 2016 تعداد 2.7 میلیون مسافر اتریشی با اتوبوس‌های این شرکت مسافرت کرده‌اند. اکثریت مسیرهای شرکت FlixBus در اتریش توسط شرکت‌های ملی اتوبوس‌رانی «بلاگاس و دکتر ریچارد» پوشش داده شده است. شرکت ملی حمل‌ونقل ریلی اتریش مشابه SNCF در فرانسه خواهان در اختیار گرفتن بخشی از بازار است و برای همین منظور یک شرکت اتوبوس‌رانی تابعه با نام «هلو» راه‌اندازی کرده است. این شرکت برای سفر به 25 مقصد در سراسر اروپا خدمات ارائه می‌کند.

 

ایتالیا: شکست قانون ضد FlixBus

در چند ماه گذشته در ایتالیا شرکت FlixBus یک موضوع داغ برای بحث بوده است. چهار سیاستمدار از ناحیه آپولیا تغییر در یک قانون موجود را پیشنهاد دادند. طبق قانون پیشنهادی جدید تنها شرکت‌هایی که حوزه فعالیت اصلی آن‌ها حمل‌ونقل مسافر باشد مجوز جابه‌جایی مسافر خواهند داشت. این مطلب در مورد شرکت FlixBus صدق نمی‌کند زیرا این شرکت هیچ اتوبوسی را تحت تملک ندارد و فقط امکانات رزرو برای مسافران فراهم می‌کند و سفرهای اتوبوسی توسط پیمانکاران جزء مدیریت و اجرا می‌شود. در نتیجه این قانون ضد FlixBus در صورت اجرا می‌توانست به معنای پایان کار این شرکت در ایتالیا باشد. البته این قانون درنهایت با شکست مواجه شد و فعالیت اتوبوس‌های سبز در آخرین لحظه نجات پیدا کرد.
بااین‌وجود در نمایشگاه اتوبوسی که هفته‌ی پیش در برلین برگزار شد رقبای تازه و جدی خودنمایی کردند. شرکت ایتالیایی تازه تأسیس «باس ایتالیا فست» که یک همکاری مشترک بین شرکت ملی راه‌آهن ایتالیا (FS) و شرکت اتوبوس‌رانی شناخته‌شده «سیمت» است، در ابتدای کار خود مسیرهایی را در ایتالیا و آلمان راه‌اندازی و بیش از 90 شهر را به هم متصل می‌کند. هدف این شرکت گسترش سریع در سرتاسر اروپا عنوان‌شده است. همچنین این شرکت ادعا می‌کند که هدف نهایی آن تبدیل شدن به «بازیگر اصلی در سفرهای راه دور بین‌المللی» است.

 

آلمان: موانع بالقوه

FlixBus پس از تصاحب چندین رقیب خود هم‌اکنون سهم 90 درصدی از بازار آلمان در اختیار دارد. بااین‌حال برای این شرکت همه چیز به‌آسانی پیش نمی‌رود. در صورت تصویب قانون عوارضی برای اتوبوس‌ها که در حال حاضر توسط سیاستمداران آلمانی مورد بحث و بررسی قرار دارد بلیت‌های ارزان این شرکت با افزایش تعرفه مواجه خواهند شد. مسئله دیگر به قوانین محافظت از محیط زیست مربوط می‌شود: در آلمان تنها وسایل نقلیه‌ای که کمتر از میزان مشخصی آلودگی منتشر می‌کنند مجاز به ورود به مرکز برخی شهرها هستند. درصورتی‌که این قانون سخت‌گیرانه‌تر شود (که البته هنوز مورد بحث است) بسیاری از نسل‌های قدیمی‌تر اتوبوس‌ها قادر به ورود به شهرهایی نظیر اشتوتگارت، فرانکفورت یا برلین نخواهند بود. سهولت دسترسی برای معلولان مسئله‌ی دیگری است که البته در سال 2013 تصمیم‌گیری نهایی در مورد آن انجام شده است: از ژانویه 2020 تمامی اتوبوس‌ها الزاماً باید دو محل برای قرارگیری صندلی چرخ‌دار داشته باشند. در حال حاضر در آلمان تعداد اندکی از اتوبوس‌ها چنین قابلیتی دارند.

 

اسکاندیناوی: ادامه روند توسعه

آخرین بازار هدف شرکت FlixBus بازار اسکاندیناوی است. با راه‌اندازی شرکت تابعه‌ای بنام «فلیکس باس نوردیکس» اولین شهرها در سوئد و دانمارک به این شبکه بین‌المللی پیوسته‌اند. در اوایل آوریل اولین توقف اتوبوس‌های FlixBus در اسلو اتفاق افتاد. این اولین ارائه خدمات به نروژ توسط این شرکت آلمانی بود. نحوه عکس‌العمل شرکت‌های اتوبوس‌رانی شناخته‌شده اسکاندیناوی نظیر «سویی باس» به این رقیب جدید و اینکه آیا FlixBus در عرصه حمل‌ونقل عمومی اسکاندیناوی موفق خواهد بود یا خیر از چیزهایی هستند که باید منتظر ماند و دید.

 

انگلستان: یک فضای خالی (تا امروز)

با وجودی که چند وقت پیش یک شرکت انگلیسی حمل‌ونقل در حوزه اروپا بنام MegaBus که شرکت ارزان‌قیمتی محسوب می‌شود به تصاحب FlixBus در آمد اما جزایر بریتانیا تا به امروز برای این شرکت همواره درحال‌توسعه یک نقطه کور به‌حساب می‌آیند. در حال حاضر تنها ایستگاه FlixBus در بریتانیا در لندن واقع شده و جزئی از خط بین مرزی از مبدأ آمستردام، پاریس و تعداد دیگری از کلان‌شهرها است. اینکه آیا FlixBus در آینده‌ی دور یا نزدیک سایر شهرهای بریتانیا را تحت پوشش قرار می‌دهد یا خیر همچنان نامشخص است.

 

نظرات (0)

نظری در اینجا ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
همسفرگشت

شرکت همسفر گشت ایرانیان ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس، مینی‌بوس، میدل‌باس، ون و سواری دربستی در تهران به مقصد تمامی نقاط کشور و همچنین کشورهای همسایه با افتخار سرویس دهی به سازمان‌ها، ادارات، شرکت‌ها و سایر مراکز دولتی و خصوصی با سابقه طولانی و درخشان آماده پاسخگویی به نیازهای شما عزیزان می‌باشد.

logo-samandehi
تهران - ازگل - گلچین شمالی - نبش خیابان شهید سید امین صدرنژاد - پلاك 14 - طبقه 4 - واحد 42
تلفن : 22191962
همراه : 09122255583
دریافت از کافه بازار دریافت از سیب اپ
كپی‌رایت © 1397-1394 همسفر گشت ایرانیان. تمام حقوق برای شركت محفوظ است.