پژوهش از اتوبوس های برقی

حمایت اکثریت مسافران شرکت کرده در پژوهش از اتوبوس های برقی

در پژوهشی که شرکت ولوو انجام داد از بیش از 1000 نفر در سراسر بریتانیا خواسته شد تا نظرات خود را درباره سیستم حمل و نقل کشور بگویند. طیف وسیعی از افراد در این پژوهش شرکت کردند، از افرادی که با وسیله شخصی خود سفر می کردند تا مسافران اتوبوس، مسافران خطوط راه آهن، کاربران تاکسی، موتورسواران و عاربران پیاده که همه بالای 16 سال داشتند. شرکت کنندگان نوع وسیله ای که ترجیح می دهند، تغییراتی که دوست دارند در زیرساخت های سیستم حمل و نقل ببینند و اینکه در آینده دوست دارند از چه وسیله نقلیه ای استفاده کنند را بیان کردند. بیش از نیمی از این افراد از بکارگیری اتوبوس های برقی حمایت کردند.

 

برداشت های عمومی از حمل و نقل عمومی

در جواب به این سوال که بیش از همه از کدام وسیله نقلیه استفاده می کنند، 60% افراد 55 سال و به بالا وسیله شخصی خود را ذکر کردند، در حالی که تنها 18% از آنها از اتوبوس استفاده می کنند. این دقیقا متضاد افراد در رنج سنی 16 تا 24 سال بود، 28 % افراد این گروه سنی از ماشین شخصی استفاده می کنند و 27 % از آنها از اتوبوس. در مقابل این سوال که چه فکری درباره وسیله نقلیه مورد استفاده خود در 15 سال آینده می کنند آمار هر دو گروه سنی تغییر کرد ، 40 % از گروه مسن تر و 61% از گروه سنی جوانتر گمان می کنند که از وسیله شخصی خود استفاده خواهند کرد.

وقتی توسعه ای که اخیرا در خدمات تاکسی رانی مبتنی بر اپ مثل اوبر ایجاد شده است، در نظر گرفته می شود، 44% از افراد شرکت کننده در این پژوهش بیان کردند که ترجیح می دهند برای صرفه جویی از اتوبوس استفاده کنند. هرچند تنها 9% از افراد گفتند که از اتوبوس به خاطر سریع تر بودن استفاده خواهند کرد و تاکید کردند که مسئولان باید سیستم حمل و نقلی ایجاد کنند که برای بهبود کارآیی بتواند افراد زیادی را جابجا نماید. جدا از ارزان بودن ،مهمترین دلایلی که مسافران را به سمت اتوبوس می کشاند فراوانی خدمات (28%)، وجود مسیرهای دلخواه (25%) ، نزدیک بودن ایستگاه اتوبوس (22%)، سریع ترین روش برای رسیدن به مقصد مورد نظر (14%)و تمیز بودن داخل اتوبوس (12%) است.

 

سیستم حمل و نقل آینده

در مورد سیستم حمل و نقل عمومی و  سیستم حمل و نقل در کل برای آینده، مسافران مسائلی مثل کیفیت هوا، آلودگی ، کم کردن انتشار کربن را ذکر کردند.  کارن ونکلویسن (Karen Vancluysen) ، مدیر کل شبکه حمل و نقل پلیس (polis network) (شبکه حمل و نقل در اروپا) می گوید: «کیفیت هوا و شلوغی، دو تا از بزرگ ترین مشکلات جابجایی هستند که امروزه شهرها با آنها روبرو هستند. حمل و نقل عمومی و سفر فعال باید ستون اصلی هر سیستم حمل و نقل باشد و در کنار این موارد باید مواردی مثل جایگزین کردن انواع مختلف وسایل نقلیه با یکدیگر، استفاده از چند نوع وسایل نقلیه برقی و قوانین دسترسی به وسایل نقلیه شهری بررسی شوند.
برخی از افرادی که در پژوهش شرکت کردند به ابن موضوعات آگاهی داشتند و تمایل داشتند تا سفر سبزتری داشته باشند. 55% از شرکت کنندگان فکر می کنند که برنامه ریزی شهری باید طوری باشد که در سیستم حمل و نقل، اتوبوس ها در اولویت باشند تا مسافران را سریعتر جابجا کنند و بنابراین مردم انگیزه بیشتری برای استفاده از اتوبوس داشته باشند حتی اگر مجبور باشند در ضمن بهبود ریرساخت ها تاخیرها را تحمل کنند. هاکان آجنوال، رییس ولوو بیان می نماید که با حمایت مورد نیاز، آینده اتوبوس های برقی می تواند به معنی ایستگاه های بیشتر نزدیک منازل و عدم انتشار کربن و آلودگی صورتی باشد.

 

آماده سازی جاده ها برای اتوبوس های برقی

گرچه به نظر می آید که امروزه حتی برای میلنیال ها ( متولدین دهه 80 تا 2000) اصلی ترین وسیله حمل و نقل، ماشین است، اکثر افراد در بریتانیا از جایگزین کردن سیستم حمل و نقل سبزتر به جای قبلی حمایت می کنند. 30% افراد شرکت کننده در این پژوهش بر این باورند که تغییر زیرساخت های شهری برای استفاده از اتوبوس های برقی می تواند چالش برانگیز باشد. علارغم این، آنها تاکید داشتند که مسئولان حمل و نقل و شرکت ها باید باهم همکاری کنند تا اتوبوس های بیشتری وارد خیابان ها و افراد تشویق به استفاد از آنها شوند. هاکان آجنوال می گوید که: «مردم وقتی اتوبوس را با وسیله نقلیه انتخابی خود مقایسه می کنند و گزینه مورد نظر خود را انتخاب می کنند دقیقا می دانند اتوبوس چطور می تواند باشد.»  

نظرات (0)

نظری در اینجا ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
همسفرگشت

شرکت همسفر گشت ایرانیان ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس، مینی‌بوس، میدل‌باس، ون و سواری دربستی در تهران به مقصد تمامی نقاط کشور و همچنین کشورهای همسایه با افتخار سرویس دهی به سازمان‌ها، ادارات، شرکت‌ها و سایر مراکز دولتی و خصوصی با سابقه طولانی و درخشان آماده پاسخگویی به نیازهای شما عزیزان می‌باشد.

logo-samandehi
تهران - ازگل - گلچین شمالی - نبش خیابان شهید سید امین صدرنژاد - پلاك 14 - طبقه 4 - واحد 42
تلفن : 22191962
همراه : 09122255583
دریافت از کافه بازار دریافت از سیب اپ
كپی‌رایت © 1397-1394 همسفر گشت ایرانیان. تمام حقوق برای شركت محفوظ است.