اتوبوس تویوتا

تویوتا فروش اتوبوس های سلول سوختی پیشرفته را آغاز می کند

شرکت تویوتا موتور اعلام کرده است که فروش اتوبوس سلول سوختی سورا ،اولین اتوبوس FC که گواهینامه ی خودرو در ژاپن دریافت کرده است در 7 مارس آغاز خواهد شد.

 

ویژگیهای برجسته ی خودرو

سیستم سوخت سلولی تویوتا (TFCS)، که برای وسیله نقلیه ی الکتریکی سلول سوختی میرای شرکت(FCEV) توسعه یافته است،برای تحقق عملکرد زیست محیطی بالا بدون هیچ گونه انتشار CO2 یا مواد مضر دیگر SoC که در هنگام بهره برداری منتشر می شود و برای فراهم کردن آرامش کامل با حداقل لرزش بکاربرده می شود.
سورا مجهز به دستگاه خروجی برق بیرونی با ظرفیت بالا است که می تواند خروجی بالا و مقدار زیادی برق (خروجی حداکثر 9 کیلو وات و تامین برق 235 کیلو وات بر ساعت) را فراهم کند و کاربرد بالقوه به عنوان منبع برق اضطراری در مسیرهای بعدی را دارد.

اتوبوس سورا

طراحی جهانی و عملکرد

صندلی های افقی با مکانیزم خودکار جمع شدن (برای اولین بار در ژاپن). صندلی های سورا زمانی که در حال استفاده نیستند، به طور خودکار جمع می شوند تا آسایش مسافرانی که قدم می زنند یا صندلی چرخدار دارند و سایر مسافرین را فراهم کنند.

سیستم دوربین با میدان دید حفاظتی(عملکرد مانیتورینگ محیطی اتوبوس) (برای اولین بار در ژاپن). هشت دوربین با وضوح بالا در داخل و خارج از خودرو قرار داده شده اند که افراد پیاده و دوچرخه سواران را در اطراف اتوبوس تشخیص داده و سیستم دوربین میدان دید حفاظتی را ارائه می دهد. هنگامی که اتوبوس توقف می کند، سیستم از طریق اعلانات صدا و تصویر راننده را از وجود عابران و دوچرخه سواران آگاه کرده و در نتیجه ایمنی را افزایش می دهد.

اتوبوس دوچرخه

طرح

در طراحی از شکل دهی سه بعدی پیروی شده است که به طور قابل توجهی با طرح شش گوشه ی (شکل جعبه) اتوبوس های معمولی متفاوت است. همچنین از فناوری LED برای چراغ های جلو و عقب استفاده شده است. چنین ویژگی های طراحی اتوبوس FC را متمایز ساخته است.

تویوتا انتظار دارد تا بیش از 100 اتوبوس سلول سوختی را، عمدتا در منطقه ی شهری توکیو، پیش از بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو 2020، معرفی کند. با افزایش تعداد اتوبوس های FC در منطقه شهری، تویوتا آگاهی عمومی بیشتری در مورد خودرو فراهم کرده است.

سال گذشته، تویوتا ابتکار شرکتی جهانی «ناممکن خود را آغاز کنید» را برای تبدیل این شرکت از یک شرکت خودروسازی به یک شرکت خدمات تحرک آغاز کرد. این امر به دلیل تمایل شرکت برای کمک به بهبود و پیشرفت زندگی مشتریان و جامعه به طور کلی از طریق حمایت از ایجاد جامعه ای واحد و پایدار است که در آن همه برای به چالش کشیدن ناممکن های خود از آن الهام می گیرند.

طرح اتوبوس سورا

 

 

نظرات (1)

  1. حسین

اتوبوس از نوع ژاپنی چه شود واقعا!!!

نظری در اینجا ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
همسفرگشت

شرکت همسفر گشت ایرانیان ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس، مینی‌بوس، میدل‌باس، ون و سواری دربستی در تهران به مقصد تمامی نقاط کشور و همچنین کشورهای همسایه با افتخار سرویس دهی به سازمان‌ها، ادارات، شرکت‌ها و سایر مراکز دولتی و خصوصی با سابقه طولانی و درخشان آماده پاسخگویی به نیازهای شما عزیزان می‌باشد.

logo-samandehi
تهران - ازگل - گلچین شمالی - نبش خیابان شهید سید امین صدرنژاد - پلاك 14 - طبقه 4 - واحد 42
تلفن : 22191962
همراه : 09122255583
دریافت از کافه بازار دریافت از سیب اپ
كپی‌رایت © 1397-1394 همسفر گشت ایرانیان. تمام حقوق برای شركت محفوظ است.