ناوگان برتر حمل و نقل اتوبوسرانی

100 ناوگان برتر حمل و نقل اتوبوسرانی در سال 2018

با بررسی در سراسر ایالات متحده، 100 ناوگان اتوبوسرانی مترو به دنبال تکنولوژی های جدید و راه هایی برای عبور و مرور اتوبوس به عنوان ستون فقرات یک سیستم چند منظوره بزرگتر که شامل سیستم اشتراک گذاری دوچرخه، تی اِن سی ،سیستم اشتراک گذاری سواری ، وشاتل خود مختار به عنوان اولین، آخرین راه حل ها رسیدیم.

چندین آژانس گزارش دادند که آنها تی اِن سی هایی مانند لیفت وآّبرهمکاری می کنند تا هر دو به عنوان یک راه حل برای اولین آخرین راه حل ها و به منظور کاهش فشار بر سیستم های پارا ترنزیت خود، در حالی که همچنین  مسافران آدا آزادی بیشتری را برای سفر بر اساس تقاضا  بدون نیاز به برنامه رانندگی 24 ساعت از قبل دارند.

در همین حال، آژانس هایی مانند حمل و نقل منطقه ای ساکرامنتو (شماره 88)، تی اِن سی را برای ایجاد سرویس های جدید بر اساس تقاضای سرویس میکرو ترزیت به منظور خدمت رسانی به مناطق با تقاضای پایین تر و جامعه آدا گرفته اند.

همانند خدمات سواری ،سواری اِس ماآرتی ساکرامنتو یک برنامه  گوشی هوشمند به منظور  برنامه ریزی سفرهای سفارشی است. نرم افزارمیکرو ترنزیت که توسط ترنس لاک شناخته می شود، به نرم افزار اختصاصی متصل شده است که اپراتورهای اتوبوس را قادر می سازد تا مسافرین را به گونه ای کارآمد انتخاب و رها کنند. این سرویس به اتوبوس های کوچک و محله ی شاتل متکی است و به راحتی در خیابان های مسکونی مانور می دهد و به راحتی افراد معلول را می پذیرد.

هزینه سواری  2.75 دلار در هر سفر، 1.35 دلار برای کسانی که واجد شرایط تخفیف هستند؛ یا، سواران می توانند از ساک آر تی گذر ماهانه خود استفاده کنند. هزینه پایین سواری  اِسماآرتی  باعث می شود که مقرون به صرفه تر از سرویس سواری سنتی باشد که می تواند  هزینه سواران را به بیش از پنج برابر مقدار برای یک سفر مشابه برساند.
پس از یک اقدام آزمایشی در ماه فوریه، آژانس این برنامه را به دو شهر جدید در طی شش هفته گسترش داد و اخيرا کمک 12 ميليون دلاری دولت را برای دوباره گسترش سيستم به دست آورده است.

بسیاری از آژانس های حمل و نقل نیز به دنبال همکاری با سیستم اشتراک گذاری دوچرخه، سیسیتم اشتراک گذاری وسیله و ارائه دهندگان خدمات به اشتراک گذاری خودرو و استفاده از فن آوری های مبتنی بر اَبر برای این گزینه ها به عنوان سبک در برنامه های سفر گوشی همراه خود، و همچنین ادغام آنها با رسانه های کرایه ای هستند.

وزارت حمل و نقل لس آنجلس (شماره 58) یکی از شرکای یک برنامه جدید به اشتراک گذاری خودرو بِلو اِل اَی  است که از وسایل 100٪ الکتریکی استفاده می کند که هدف از آن بهره گیری جوامع فقیر می باشد.

 بِلو اِل اَی نرخ های رقابتی را برای اطمینان از اینکه خدمات در دسترس همه ساکنان لوس آنجلس از جمله خانواده های با درآمد پایین هست، تنظیم می کند.در پایان سال 2018، 100 وسیله نقلیه الکتریکی  سرویس خودکار در 40 محل در دسترس خواهد بود و بر اساس اظهارات شرکای این برنامه تا پایان سال 2021 باید سه برابر شود.

همچنین در حالی که استفاده از وسایل نقلیه خودمختار، که در حال حاضر به صورت شاتل است، توسط آژانس های حمل و نقل چندرسانه ای، از جمله اداره حمل و نقل جکسونویل فلوریدا (شماره 71) مورد بررسی قرار گرفته است، هنوز در مورد تاثیر فناوری بر صنعت، سوالاتی وجود دارد.
یک پژوهشگر گفت: "تحقیقات کنونی نشان می دهد که افزایش وسایل نقلیه خودمختار به طور غیرمستقیم ترافیک در منطقه ما را افزایش می دهد و چالش مهمتری را از آنچه ما در حال حاضر با آن روبرو هستیم را می سازد." "قبل از اینکه هر کس بتواند نتایج را با اطمینان پیش بینی کند، مطالعات بیشتری لازم است."

نیاز به بازپروری اپراتورهای اتوبوس برای نقش جدید خدمات مشتری و کارکنان و آی تی و تعمیر و نگهداری برای انجام مهارتهای بالاتر، به عنوان منفی های احتمالی نیز افزایش استفاده از اَی وی را یادآور شد.

با این حال، آژانس های دیگر آن را به عنوان یک راه حل عالی برای اولین آخرین راه حل ، میبینند که سوارشوندگان را از ایستگاه های حمل و نقل و هاب های اتوبوس بدست می آورند.

مقامات مستقر در مترو گفت: "وسایل نقلیه مستقل به وضوح آینده حمل و نقل هستند،" (شماره 41). "ما در حال راه اندازی وسایل نقلیه مستقل در مرکز آستین هستیم. لیدربا ارائه سرویس چرخش، ایستگاههای حمل و نقل ما را با مکان هایی مانند تالار شهر، مرکز کنوانسیون و کتابخانه مرکزی جدید، مرتبط می کند. برای آینده، اَی وی ها می تواند برای مسیرهای چرخش نزدیک به هم  به سرویس های اصلی مسیر ثابت متصل شوند، و در نهایت، به عنوان وسایل نقلیه که این سرویس های اصلی حمل و نقل را نیز عملی می کنند، کار کنند. "

 

مبارزه با چالش ها


علاوه بر تلاش برای ایجاد یک رویکرد چندجانبه بیشتر، بسیاری از آژانس های حمل و نقل نیز به دنبال ارتقاء خدمات اتوبوس خود برای افزایش رانندگی، بهتر است از مراکز شغلی جدید در مراکز خدمات خود استفاده کنید و کارهای انفرادی را کاهش دهید.

 در ماه ژانویه، موسسه حمل و نقل شهری شهرداری لس آنجلس (شماره 3) مطالعه اتوبوسی بازگن را راه اندازی کرد که برای ایجاد یک شبکه اتوبوس جدید است که بیشتر برای ساکنان شهرلس آنجلس مربوط می باشد منعکس کننده و جذاب است .که  در پاییز سال 2019 راه اندازی می شود. هنگام راه اندازی به گفته آژانس، این تلاش ها به مشتریان فعلی کمک خواهد کرد، مشتریان جدید را جذب می کنند و مشتریان گذشته را بر می گرداند.

در فیلادلفیا، اداره حمل و نقل جنوب شرقی اداره پنسیلوانیا (شماره 11) یک فرآیند جامع طراحی مجدد شبکه  اتوبوس را آغاز می کند تا به دنبال راه هایی برای به حداکثر رساندن مزایای سواران و ساکنین باشد. یک مطالعه کامل اخیر توسط جرت واکر+ همکاران گزینه های مربوط به سپتا و ذینفعان خود را ارائه می دهند و سپتا اکنون با در نظر گرفتن پیشنهادات برای طراحی مجدد شبکه، پیش می رود. انتظار می رود این فرایند تقریبا سه سال طول بکشد.

در خارج از بحث 100 گزارش برتر در سال جاری ، آنها به طور فزاینده ای در جذب، استخدام و حفظ استعدادها، به ویژه برای موقعیت های کارکنان ماهر مانند اپراتورهای تعمیر و نگهداری و اتوبوس، و همچنین برای موقعیت های مدیریت کل، تجربه می کنند.

برای اصلاح کمبود، آژانس های حمل و نقل تلاش های استخدام را افزایش داده اند، برنامه های توسعه نیروی کار خود را دقیق تنظیم کرده اند تا کارمندان موجود در حال حرکت به سمت نردبان و اجرای برنامه های کارآموزی باشند.
چالش های ذکر شده دیگر شامل شناسایی انواع فن آوری ها برای آژانس حمل و نقل خود، غلبه بر درک عمومی از حمل و نقل و ادامه دادن به ساختن یک سیستم  با رشد جمعیت تکامل یافته می باشد.

در حالی که سوال مطرح شده بود: "خارج از بودجه، بزرگترین چالش شما چیست؟" چندین سازمان به سادگی پاسخ دادند: "بودجه همه چیز است."

 

تعداد

شرکت حمل و نقل شهری متروپولیتن (اِم تی اَی)شرکت حمل و نقل نیویورک سیتی / اِم تی اَی با لیست 5،811وسیله نقلیه کل این لیست را امسال به پایان می رساند. این آژانس همچنین اعلام کرد که چندین خودرو جدید در سال 2018 از جمله اضافه شدن 108 نیوفلایر سلسیور اتوبوس 60 فوتی و 400 خودروی اتوبوس کالینز. . وسایل نقلیه برای خدمات پاراترنزیت آن. علاوه بر این، اِم تی اَی در ماه ژانویه یک برنامه آزمایشی اتوبوس الکتریکی را با هر دو نیو فلایرو پروترّا راه اندازی کرد و از آن زمان با 10 اتوبوس آغاز شد و آژانس قصد دارد 60 اتوبوس تمام الکتریکی را به جاده اضافه کند.

برخی از حرکات امسال نشان میدهد ، جاده های نیوجرسی (3،382)، اِل اَی مترو(2،320)اتوبوس حومه شهر پیکس شیکاگو (2،164) و شرکت کوست موَنتین باس(1،943) در سال جاری این رقم بالغ بر 5 سال است که مجموعا 15،620 وسیله نقلیه را جمع آوری می کند و یا 22.5 درصد از این سال به طور کلی 69،281 خودرو است.

نگاه دقیق تر به این تعداد نشان می دهد 48 و 496 اتوبوس 35 فوت یا طولانی تر که  70 درصد از کل وسایل نقلیه گزارش شده بودند، به همراه 13،628 یا 20 درصد از وسایل نقلیه 35 فوت و کمتر.

نزدیک به 87 درصد از وسایل نقلیه گزارش شده ثابت هستند، 13 درصد از این تعداد قراردادی هستند، در حالی که وسایل نقلیه پاسخگوی تقریبا 13 درصد از کل هستند.
به طور کلی، پاسخ دهندگان امسال اعلام می کنند که قصد دارند یا سفارش می کنند، 4177 دستگاه خودرو را در اختیار داشته باشند. تعداد زیادی از این خریدهایی که برنامه ریزی شده شامل اتوبوس های الکتریکی هستند، هرچند در مقیاس کوچک باشند. هنگامی که خواسته می شود که کدام خرید جدید خواهد بود نیو فلایر، گیلینگ، بید و پرو تّرا، تامین کنندگان بیشتر ذکر شده بودند.

لیست کامل را از طریق این فایل مشاهده کنید

نظرات (0)

نظری در اینجا ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
همسفرگشت

شرکت همسفر گشت ایرانیان ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس، مینی‌بوس، میدل‌باس، ون و سواری دربستی در تهران به مقصد تمامی نقاط کشور و همچنین کشورهای همسایه با افتخار سرویس دهی به سازمان‌ها، ادارات، شرکت‌ها و سایر مراکز دولتی و خصوصی با سابقه طولانی و درخشان آماده پاسخگویی به نیازهای شما عزیزان می‌باشد.

logo-samandehi
تهران - ازگل - گلچین شمالی - نبش خیابان شهید سید امین صدرنژاد - پلاك 14 - طبقه 4 - واحد 42
تلفن : 22191962
همراه : 09122255583
دریافت از کافه بازار دریافت از سیب اپ
كپی‌رایت © 1397-1394 همسفر گشت ایرانیان. تمام حقوق برای شركت محفوظ است.