حمل و نقل اتوبوس

آینده حمل و نقل اتوبوس سبز خواهد بود

متصدی های اتوبوس حمل و نقل عمومی در ایالات متحده ی آمریکا شروع به سرمایه گذاری بر مدل های سازگار با محیط زیست کرده اند.
در 27 ژوئیه 2017، اداره کل حمل و نقل شهری لس آنجلس تصمیم گرفت که به تدریج ناوگان 2200 اتوبوسی خود را که با گاز طبیعی کار می کنند با مدلهای کاملا الکتریکی برای کاهش آلودگی هوا و مقابله با تغییرات آب و هوایی جایگزین کند.

بر اساس یک مقاله در لس آنجلس تایمز، هیئت متروی لس آنجلس قراردادهایی را برای خرید 95 اتوبوس الکتریکی، 60 تعداد از BYD و 35 تعداد از نیو فلایر امضا کرده است که یکی از بزرگترین خریدهای اتوبوس های الکتریکی در تاریخ ایالات متحده است. این شهر انتظار دارد نخستین خطوط اتوبوس کاملا الکتریکی را بین سال های 2020 تا 2021 راه اندازی کند.


کالیفرنیا و اورگان جزو اولین ایالت های ایالات متحده ی آمریکا هستند که اتوبوس های حمل و نقل  الکتریکی را اتخاذ کرده اند. در ژوئیه 2016، وزارت حمل و نقل ایالات متحده ی آمریکا به یوجین، ناحیه ی حمل و نقل اورگان(LTD)  مبلغ 3.5 میلیون دلار برای خرید پنج اتوبوس کاملا الکتریکی، و پورتلند، آژانس حمل و نقل ترایمت اورگان، مبلغ 3.4 میلیون دلار برای جایگزینی چهار اتوبوس دیزلی قدیمی با مدل های الکتریکی جدید اکسلسیور XE40 فلایر و ساخت یک سیستم شارژ پاداش داد.


به گفته گلب میتکو، یک تحلیلگر در حوزه ی صنعت در گروه فریدونیا، « به دلیل این نوع فعالیت خرید، تولید کنندگان اتوبوس های الکتریکی ظرفیت تولید خود در ساحل غربی را افزایش می دهند."
برای مثال ، BYD ، یک کارخانه ی اتوبوس الکتریکی در لنکستر کالیفرنیا در سال 2013 را ساخت و در اوایل سال 2017 این تاسیسات را گسترش داده است. این شرکت اعلام کرده است که تا سال 2020 تعداد کارکنان در لنکستر سه برابر خواهد شد. علاوه بر این، پروترای ایالات متحده ی آمریکا در ماه ژوئیه 2017 عملیات خود در کارخانه ی اتوبوسرانی 20 میلیون دلاری در کالیفرنیا را آغاز کرده است.


میتکو می گوید: « تغییر کالیفرنیا و اورگان به سمت اتوبوس های الکتریکی نشان دهنده یک روند جهانی است.» شهرهای متعددی در سراسر جهان اعلام کرده اند که قصد دارند اتوبوس های دیزلی، بنزینی و CNG / LNG را با مدل های باتری شارژ شونده جایگزین کنند چرا که آنها آلاینده ها را ساتع نمی کنند و هزینه های سوخت و نگهداری کمتری دارند. مثلا در چین، فروش اتوبوس های حمل و نقل الکتریکی بین سال های 2011 تا 2016 به میزان دو رقمی افزایش یافته است، زیرا شهرهای بزرگ به علت افزایش نگرانی ها در مورد آلودگی هوا اتوبوس های معمولی را جایگزین کرده اند. و در گوتنبورگ سوئد، اتوبوس های الکتریکی ماهانه بیش از 100،000 مسافر را حمل می کنند.


بر اساس گزارش گروه فریدونیا در بازار جهانی اتوبوس، فروش اتوبوس های الکتریکی و هیبریدی با سرعت بسیار زیاد از سال 2021 صعود خواهد کرد و تقاضا برای مدل های دیزلی و بنزینی معمولی را با حاشیه قابل توجهی کاهش خوهد داد.

نظرات (0)

نظری در اینجا ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
همسفرگشت

شرکت همسفر گشت ایرانیان ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس، مینی‌بوس، میدل‌باس، ون و سواری دربستی در تهران به مقصد تمامی نقاط کشور و همچنین کشورهای همسایه با افتخار سرویس دهی به سازمان‌ها، ادارات، شرکت‌ها و سایر مراکز دولتی و خصوصی با سابقه طولانی و درخشان آماده پاسخگویی به نیازهای شما عزیزان می‌باشد.

logo-samandehi
تهران - ازگل - گلچین شمالی - نبش خیابان شهید سید امین صدرنژاد - پلاك 14 - طبقه 4 - واحد 42
تلفن : 22191962
همراه : 09122255583
دریافت از کافه بازار دریافت از سیب اپ
كپی‌رایت © 1397-1394 همسفر گشت ایرانیان. تمام حقوق برای شركت محفوظ است.