10 دلیل برای سفر با اتوبوس

10 دلیل برای سفر با اتوبوس

درست است که این روز ها سفر با هواپیما بسیار سریع‌تر است، به خصوص وقتی بخشی از یک جامعه‌ای باشید که زندگی در آن به سرعت جریان دارد و هر دقیقه بسیار با ارزش است. با این‌وجود، بعضی افراد هنوز روش سنتی سفر - با اتوبوس - را ترجیح می دهند . دلایل زیادی وجود دارد که چرا اتوبوس‌ها برای مدت بسیار طولانی از کار خارج نخواهند شد، بیایید ببینیم چرا!

 

۱) قیمت ارزان بلیت اتوبوس

اگر چه امروزه می‌توان بلیت هواپیما را با قیمت‌ بسیار پایین پیدا کرد، واقعیت این است که بلیت‌های اتوبوس اغلب در حال فروش هستند و مقاصد بیشتری برای انتخاب وجود دارد. بلیت اتوبوس را معمولا می‌توان با 50٪ تخفیف پیدا کرد و همچنین تخفیف های منظمی برای کودکان، دانش آموزان و سالمندان وجود دارد. هنگامی که ببینید با سفر با اتوبوس، مثلا به جای ماشین شخصی (هزینه های بنزین، عوارض و...)، چقدر پول پس انداز کرده اید، خواهید دید که چرا اتوبوس اقتصادی ترین گزینه است.


۲) خروجی برق و وای فای

بسیاری از حامل های اتوبوس در نهایت متوجه شدند که مسافران بیش ازهر چیزی به سوکت برق و اینترنت رایگان نیاز دارند. اگر فکر کنید، می بینید که واقعا هیچ نوع حمل و نقلی بجز اتوبوس این مزایا را ندارد. لازم نیست نگران تمام شدن باتری خود باشید و اگر خوابیدن در اتوبوس برایتان سخت است، به Wi-Fi متصل شوید و با تماشای فیلم «وقت بگذرانید». و زمانی که در نهایت به مقصد خود برسید، تلفن شما کاملا شارژ و برای عکس گرفتن آماده خواهد بود. شگفت‌انگیز است، نه؟

 

۳) توقف و استراحت‌های گاه به گاه

اگر با قطار یا هواپیما سفر کنید، بخصوص اگر فردی هستید که نمی تواند برای مدت طولانی بنشیند، مسافرت راه دور می تواند پر دردسر باشد. درست است که در هواپیما یا قطار می‌توانید مسیر کوتاهی تا سرویس بهداشتی طی کنید، اما تنها همین خواهد بود. هنگام سفر با اتوبوس، رانندگان اتوبوس چند توقف کوتاه و بلند خواهند داشت (حدودا ۲۵ دقیقه)، بنابراین می توانید پاهایتان را کش دهید، فنجان قهوه ای بگیرید و غذای حاضری بخورید. همچنین، استفاده از دستشویی‌ها‌ی پمپ بنزین‌، که خدمت‌کار‌هایی مرتب آن‌ها را تمیز می‌کنند، بسیار راحت‌تر از این است که خودتان را در دستشویی‌های کوچک هواپیما بچلانید.

 

۴) نگران گم شدن چمدان هایتان نیستید.

کسی نیست که حداقل یکبار قبل از پرواز نگران گم شدن چمدان هایش نشده باشد. همیشه هنگامی که فرود می‌آیید منتظر می‌مانید تا چمدانتان را روی ریل فرودگاه ببینید و باور کنید، این می‌تواند استرس‌آور باشد. اما این مشکل در سفر با اتوبوس وجود ندارد. شما چمدانتان را به راننده اتوبوس می دهید و او آن را در محفظه‌ی بار قرار می‌دهد، به همین راحتی، شما آماده ی سفر هستید. و مهم‌تر از همه این‌که می‌توانید هر اندازه که می‌خواهید بار ببرید. نیازی نیست نگران بار بیش از حد مجاز و یا پرداخت هزینه برای وزن اضافه‌ئ بار باشید. هر چه می‌خواهید با خیال راحت به همراه ببرید.

 

۵) نیازی به برنامه‌ریزی پیشاپیش نیست.

رزرو بلیت هواپیما معمولا ماه‌ها قبل صورت می‌گیرد. مردم این‌ کار را انجام می‌دهند که قیمت بلیت‌ها مناسب باشد، چرا که هر چه زمان سفر نزدیک‌تر شود قیمت‌ها تا ۱۰ برابر هم گران‌تر می‌شوند. از سوی دیگر، قیمت بلیت اتوبوس معمولا همیشه یکسان است، چه شش ماه قبل از سفر بخرید چه یک روز. اگر انقدر لوکس نیستید که برای تعطیلاتتان از قبل برنامه ریزی کنید، قطعا باید بلیت اتوبوس را انتخاب کنید . همچنین در صورتی که می خواهید تاریخ حرکت خود را تغییر دهید، بلیت های اتوبوس هیچ مشکلی نخواهند داشت. فقط از طریق پست الکترونیکی با پشتیبانی تماس بگیرید و با درج شماره بلیت خود بگویید که باید تاریخ حرکت را تغییر دهید، همین و بس. به همین راحتی!

 

۶) مکان مهم‌ترین چیز است.

تاکنون چند بار برای شما اتفاق افتاده است که سرانجام به مقصد خود رسیده اید اما مرکز شهر بسیار دور تر از فرودگاه بوده است؟ اتوبوس های شاتل می‌توانند گران باشند و اگر پرواز شما دیر وقت شب باشد، احتمالا بیشتر از آنچه برنامه ریزی کرده اید برای تاکسی هزینه خواهید کرد. از سوی دیگر، یک نکته‌ی مثبت دیگر ایستگاه‌های اتوبوس، این است که آن‌ها تقریبا همیشه در نزدیکی مرکز شهر واقع شده‌اند و سفر از ایستگاه اتوبوس بسیار راحت‌تر است. احتمال این‌که یک ایستگاه اتوبوس داخلی نزدیک یا یک ایستگاه مترو نزدیک ایستگاه اتوبوس پیدا کنید بیشتر از پیدا کردن آن در نزدیکی فرودگاه است (مگر اینکه درباره‌ی فرودگاه‌های بین‌المللی بزرگ صحبت کنیم).

 

۷) صندلی‌ها راحت‌ترند

به‌طور‌کلی‌، هیچ سفر راه دوری راحت نیست اما صندلی های اتوبوس نسبت به صندلی های هواپیما یا قطار یک سری مزیت‌هایی دارند. اول این‌که، ‌فضای بیشتری برای پا‌ها وجود دارد. این که مدام پاهایتان را به صندلی جلویی بکوبید می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد و این‌که در پرواز‌های بیش از چند ساعت نتوانید صندلی خود را تنظیم کنید وحشتناک است. این مشکل در اتوبوس وجود ندارد چرا که می‌توانید صندلی‌تان را هرچقدر که بخواهید تنظیم کنید، فقط باید مطمئن شوید که نفر پشتی شما مشکلی با آن ندارد.

 

۸) تهویه هوا

آیا تاکنون شده هواپیما از زمین بر‌‌خیزد و ناگهان کابین بسیار سردتر ‌شود و شما آماده‌ این شوک دما نبوده باشید؟ تهویه‌ی هوای اتوبوس همیشه تنظیم است بنابراین مجبور نیستید تمام مدت ژاکت زمستانی خود را بر تن داشته باشید، چه در هوای سرد چه یک سفر دلپذیر در طول فصل تابستان. همه‌ی این ها به‌خاطر راحت بودنتان در طول سفر است. و اگر هوا خیلی گرم یا سرد شود، دکمه ای در بالای صندلی‌تان وجود دارد که میتوانید تهویه هوا را برای خود تنظیم کنید. برای ما بسیار خوب به‌نظر می‌رسد.

 

۹) اقدام به کنسلی

اکثر حامل های اتوبوس لغو بلیت با بازپرداخت کامل و یا با حداقل هزینه لغو را امکان پذیر می‌کنند و حتی نیازی به دلیل موجه برای کنسلی نیست. فقط باید حداقل ۴۸ ساعت قبل از پرواز لغو شود اما باز هم از اتوبوسی به اتوبوس دیگر متفاوت است. اما در هر صورت بیشتر پول خود را دریافت می‌کنید. با این حال، هنگامی که بلیت هواپیما بخرید، در 99 درصد موارد غیر قابل بازگشت خواهد بود، بنابراین اگر اتفاقی بیفتد و نتوانید به سفر بروید، به احتمال زیاد پولتان از دست خواهد رفت. به این خاطر است که انتخاب اتوبوس قطعا انتخاب بهتری خواهد بود.

 

۱۰) بلیت همراه ـ بلیت آینده

امروزه همه چیز از طریق اینترنت انجام می‌شود - خرید، ارتباطات و از همه مهمتر، شما به راحتی می توانید بلیت اتوبوس خود را بدون نیاز به رفتن به ایستگاه اتوبوس خریداری کنید. همچنین، به این خاطر که ما تبدیل به یک جامعه‌ی پیشرفته از لحاظ تکنولوژی شده‌ایم، تعداد حامل های اتوبوس که دارای بلیت همراه شده‌اند به طور قابل توجهی افزایش یافته است. بلیت همراه چیست؟ بسیار ساده تر از آن است که فکرش را می‌کنید. اساسا شما یک بلیت را از طریق تلفن هوشمند یا تبلت خریداری می کنید و نیازی به چاپ آن نیست. تنها زمان وارد شدن به اتوبوس کد QR در گوشی خود را نشان می‌دهید. بهتر از این نمی‌شود،نه؟

 

نظرات (0)

نظری در اینجا ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
همسفرگشت

شرکت همسفر گشت ایرانیان ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس، مینی‌بوس، میدل‌باس، ون و سواری دربستی در تهران به مقصد تمامی نقاط کشور و همچنین کشورهای همسایه با افتخار سرویس دهی به سازمان‌ها، ادارات، شرکت‌ها و سایر مراکز دولتی و خصوصی با سابقه طولانی و درخشان آماده پاسخگویی به نیازهای شما عزیزان می‌باشد.

logo-samandehi
تهران - ازگل - گلچین شمالی - نبش خیابان شهید سید امین صدرنژاد - پلاك 14 - طبقه 4 - واحد 42
تلفن : 22191962
همراه : 09122255583
دریافت از کافه بازار دریافت از سیب اپ
كپی‌رایت © 1397-1394 همسفر گشت ایرانیان. تمام حقوق برای شركت محفوظ است.